Aktualności

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Data publikacji 05.01.2022

Zima to trudny okres dla osób samotnych i bezdomnych. Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Mundurowi sprawdzą każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zima to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym, monieccy policjanci zwracają szczególną uwagę na te osoby i systematycznie kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Podczas każdej z tych wizyt przekazują informacje o miejscach, gdzie osoby te mogą znaleźć schronienie oraz pomoc. Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Zwracajmy uwagę również na osoby żebrzące. Takie zachowanie może świadczyć o tym, że osoba potrzebuje pomocy.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" lub "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

Powrót na górę strony