KPP Mońki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Inauguracja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024

  Dziś (29.02.2024 r.) rozpoczyna się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, który będzie jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie aż do końca kwietnia br. Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.

 2. INFORMACJE O PROBLEMIE PRZEMOCY WOBEC OSÓB STARSZYCH SCHOROWANYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  poMOC, a nie przeMOC! przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wobec osób starszych schorowanych i niepełnosprawnych

 3. Zmarznięty szedł drogą, bo zepsuł mu się samochód. 43-latkowi pomogli policjanci

  Monieccy policjanci nie pozostali obojętni, gdy podczas służby zauważyli zziębniętego mężczyznę idącego późną porą poboczem drogi. Okazało się, że zepsuł się mu samochód. Nie mógł wezwać pomocy, bo rozładował mu się telefon. Policjanci pomogli i zawieźli zmarzniętego 43–latka do Korycina, gdzie czekał na niego kolega.

 4. JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

  Najbliższe prognozy pogody przewidują spadek temperatury. Dlatego nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 5. CHCIAŁ KUPIĆ KONSOLĘ DO GIER, STRACIŁ 500 ZŁOTYCH

  42-letni mieszkaniec powiatu monieckiego został oszukany na jednym z portali ogłoszeniowych. Mężczyzna stracił 500 złotych. Chcąc kupić konsolę do gier, wykonał płatność BLIKIEM, jednak zamówionego sprzętu nie otrzymał. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów na portalach ogłoszeniowych.

 6. NIETRZEŹWY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU

  Policjanci monieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował BMW mając prawie promil alkoholu w organizmie. 29-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ruch drogowy

 1. NIETRZEŹWY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU

  Policjanci monieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował BMW mając prawie promil alkoholu w organizmie. 29-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 2. Nietrzeźwi kierujący i z zakazami na monieckich drogach

  Nietrzeźwy kierowca mercedesa jechał bez świateł. Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Zastoczu kierowca hyundai spowodował kolizję i jak się okazało również był nietrzeźwy. Obaj mężczyźni już wcześniej stracili uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat.

 3. KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU

  Policjanci monieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował mercedesem mając ponad promil alkoholu w organizmie. 58-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. (NIE)TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK NA MONIECKICH DROGACH

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych monieccy policjanci badali trzeźwość kierowców. 4 z ponad 483 przebadanych, zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Rekordzistką okazał się 28-latek, który kierował audi mając niemal promil alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani kierowcy, oprócz utraty uprawnień, poniosą odpowiedzialność karną. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne!

 5. KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

  Policjanci monieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował fiatem mając ponad promil alkoholu w organizmie. 52-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. 62-LATEK STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ

  Policjanci z monieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 67 kilometrów na godzinę. 62-latek jechał KIA przez Knyszyn z prędkością 117 kilometrów na godzinę. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Powrót na górę strony