Aktualności

Polecamy

  1. Jak bezpiecznie kupować prezenty w sklepach internetowych

    Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego wielu z nas już rozpoczęło poszukiwania prezentów dla bliskich. Niektórzy zapewne zdecydują się na zakupy w internecie. Warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby nie nabyć w wirtualnym sklepie przysłowiowego „kota w worku”.

  2. Dlaczego warto słuchać podcastów polskiej Policji?

    Czy wiesz, że już piąty rok publikujemy podcasty? „Policja ZAPRASZA” do słuchania m.in. rozmów z funkcjonariuszami i pracownikami na temat ich codziennej pracy. U nas znajdziesz także wywiady z ekspertami ds. bezpieczeństwa i posłuchasz, co ciekawego redaktorzy Gazety Policyjnej przygotowali w najnowszym numerze miesięcznika.

  3. Kupuj choinki z legalnego źródła

    Choinka naturalna jest jednym z symboli Świąt Bożego Narodzenia i cieszy się popularnością wśród społeczeństwa. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze sprzedawcy oferują drzewka pochodzące z legalnego źródła. Działania takie jak nielegalna wycinka drzew, w tym choinek jest działaniem szkodliwym dla środowiska oraz naruszeniem obowiązującego prawa. Apelujemy, aby przed zakupem upewnić się, czy drzewko nie pochodzi z kradzieży.

  4. Bezpieczne zakupy przedświąteczne 2024

    Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, ale także wzmożonych przygotowań i zakupów, podczas których często tracimy czujność. Niestety, jest to również moment, który wykorzystują przestępcy. Aby cieszyć się spokojnymi świętami, warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas zakupów – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci.

  5. Ty też możesz pomóc osobom bezdomnym! Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

    Okres jesienno-zimowy niesie zagrożenia dla osób bezdomnych utraty ich zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Policjanci prowadzą w tym czasie wspólnie z innymi służbami i instytucjami działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób zagrożonych. Ty także możesz pomóc — skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

  6. Balonem przemycał papierosy, teraz odpowie przed sądem

    Monieccy policjanci zabezpieczyli 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar był podczepiony do balonu, który spadł w miejscowości Klewianka w powiecie monieckim. Podejrzany o przemyt drogą powietrzną obywatel Litwy usłyszy zarzut, za który odpowie przed sądem.

Ruch drogowy

  1. Kierował oplem pomimo zakazu sądowego i na podwójnym gazie

    Monieccy policjanci zatrzymali do kontroli wolno jadącego się opla. Okazało się, że 41-letni kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za niestosowanie się do wyroku sądu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  2. ZAPNIJ PASY I ŻYJ...

    Pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to, aby ratować ludzie życie, a nie po to aby je utrudniać. Zapinając się w samochodzie, nie zapinasz się dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie. Dlatego kierowcy i pasażerowie powinni korzystać z tego prostego i skutecznego urządzenia.

  3. Kierowco! To już ostani dzownek, aby zmienić opony na zimowe!

    Każdy kierowca zadaje sobie pytanie, czy opona ma wpływ na prowadzenie auta? Oczywiście że ma i ten wpływ jest bardzo znaczący. W skrajnych przypadkach to właśnie przyczepność opony do nawierzchni decyduje o tym, czy Twój samochód zachowa stabilność, czy ją straci i wpadnie w poślizg. Dlatego zadbajmy o właściwe ogumienie naszego pojazdu. Dostosujmy je do pory roku.

  4. Nietrzeźwy i poszukiwany zatrzymany mężczyzna przez dzielnicowych z Knyszyna

    Mundurowi z Knyszyna zatrzymali w centrum miasta kierowcę, który po zbadaniu miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wysokiem Mazowieckiem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  5. Działania "Prędkość" w powiecie monieckim

    23 mandaty, 26 pouczonych kierowców oraz 2 wnioski do sądu, to wynik ostatnich działań prewencyjnych "Prędkość" na drogach powiatu monieckiego. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn występowania wypadków drogowych, dlatego takie działania powtarzane są cyklicznie.

  6. Długi weekend bez wypadków

    Kilkuset funkcjonariuszy każdego dnia dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby w naszym województwie. Policjanci obecni byli nie tylko przy nekropoliach, ale również na drogach naszego województwa. Przez 4 dni funkcjonariusze skontrolowali ponad 3 tysiące samochodów, ujawniając ponad 2500 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Mundurowi zatrzymali też 27 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów na podwójnym gazie. 13 spośród nich miało w organizmie powyżej 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o 100 kolizjach. Dzięki tak dużej liczbie policjantów dbających o bezpieczeństwo, ten długi świąteczny weekend upłynął spokojnie.

Blok KWP