Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CHCIAŁ KUPIĆ KONSOLĘ DO GIER, STRACIŁ 500 ZŁOTYCH

Data publikacji 04.01.2024

42-letni mieszkaniec powiatu monieckiego został oszukany na jednym z portali ogłoszeniowych. Mężczyzna stracił 500 złotych. Chcąc kupić konsolę do gier, wykonał płatność BLIKIEM, jednak zamówionego sprzętu nie otrzymał. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów na portalach ogłoszeniowych.

Do monieckich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu konsoli do gier przez Internet. Z relacji 42-latka wynikało, że zainteresował się ofertą sprzedaży konsoli do gier na jednym z portali ogłoszeniowych. Po kontakcie ze sprzedającym mężczyzna od razu wpłacił ustaloną kwotę. Gdy 42-latek wykonał płatność BLIKIEM, kontakt ze sprzedającym urwał się. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że został oszukany. Pokrzywdzony w efekcie stracił 500 złotych.

Podczas zakupów w Internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić najpierw opinie o sprzedającym i przeczytać komentarze innych osób.

Powrót na górę strony