Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU

Data publikacji 13.11.2023

Policjanci monieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował renault mając ponad promil alkoholu w organizmie. 58-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, o 7 na terenie gminy Jaświły policjanci z monieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej renault. Tor jazdy i zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Jak się okazało, siedzący za kierownicą samochodu 58-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Od początku 2023 roku, monieccy mundurowi zatrzymali 48 nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o rozsądek na drodze. Przypomina też: "Piłeś - nie jedź! Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia".

Powrót na górę strony