Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukany 53-latek zamiast drona otrzymał tekturową rolkę po folii

Data publikacji 24.10.2023

Oszuści nie odpuszczają. Tym razem w ich sidła wpadł mieszkaniec powiatu monieckiego. Mężczyzna chciał kupić w internecie drona. Kiedy znalazł interesującą ofertę, wpłacił od razu całość kwoty. Zamiast zamówionego towaru otrzymał w przesyłce tekturową rolkę po folii. W efekcie mężczyzna stracił blisko 700 złotych.

Do monieckich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupów przez internet. Z relacji 53-latka wynikało, że zainteresował się ofertą sprzedaży drona na jednym z portali ogłoszeniowych. Od razu wpłacił całość kwoty. Gdy rozpakował przesyłkę, okazało się, że zamiast drona w paczce znajduje się tekturowa rolka po folii. Mężczyzna próbował skontaktować się ze sprzedawcą, ale ten usunął swoje konto. Wówczas 53-latek zrozumiał, ze został oszukany.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają:

  • kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą,
  • sprawdzajmy czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu,
  • pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą "za pobraniem", jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego niech wzbudzi to naszą czujność.
Powrót na górę strony