Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z NAJMŁODSZYMI O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 27.09.2023

Trwają policyjne działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci przez cały wrzesień spotykają się w szkołach z uczniami, by kształtować prawidłowe nawyki komunikacyjne i uświadamiać o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w drodze do i ze szkoły. W tym tygodniu odwiedzili uczniów z Goniądza i Jaświł.

Trwają policyjne działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”, które są realizowane cyklicznie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. W tym czasie policjanci przekazując sporą dawkę wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, chcą ją przede wszystkim wykorzystać w praktyce. Dlaczego? Ponieważ uczniowie muszą wiedzieć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Ważnym elementem spotkań jest praktyczne przechodzenie przez jezdnię. Najmłodsi wykazali się dużą znajomością przepisów, wiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci świetnie radziły sobie na przejściach, szczególnie gdy same musiały zdecydować, kiedy można przejść na drugą stronę jezdni. Dowiedziały się również, jak ważne są odblaski i korzystanie z fotelików oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

To właśnie dzięki systematycznym spotkaniom dzieci mogą ćwiczyć właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków w ruchu drogowym.

  • bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
Powrót na górę strony