Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CHCIAŁA SPRZEDAĆ UBRANIA DZIECIĘCE, A STRACIŁA 2800 ZŁOTYCH

Data publikacji 22.09.2023

Po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż otrzymujesz wiadomość z linkiem. Aby potwierdzić sprzedaż i otrzymać płatność proszą cię o wpisanie tam danych. Uważaj! Tak działają oszuści! Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka powiatu monieckiego, która chcąc sprzedać ubrania dziecięce, straciła 2800 złotych.

Do monieckich policjantów zgłosiła się 37-latka, która została oszukana podczas sprzedaży w Internecie. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż ubrania dziecięce. Tego samego dnia otrzymała emaila z linkiem. Była przekonana, że to wiadomość z portalu ogłoszeniowego, aby potwierdzić sprzedaż ubrań. Niczego nieświadoma 37-latka otworzyła przesłany link, który przekierował ją na stronę internetową banku. Tam wpisała dane potrzebne do logowania do bankowości internetowej. W ten sposób dała oszustom dostęp do swojego konta bankowego. Gdy z jej konta zniknęło 2800 złotych, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych.

Powrót na górę strony