Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNE OSOBY OSZUKANE

Data publikacji 19.09.2023

35-latek myślał, że generując kod BLIK pomaga znajomemu. 41-latka straciła pieniądze, bo do inwestycji w kryptowaluty namówił ją nowopoznany w Internecie znajomy. Z kolei 75-latek padł ofiarą oszustów, podających się za firmę pośredniczącą w inwestycji. Mieszkańcy powiatu monieckiego łącznie stracili ponad 2 tysiące złotych. Policja ostrzega i apeluje o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

W miniony weekend do monieckich policjantów zgłosili się mieszkańcy powiatu monieckiego, którzy zostali oszukani w Internecie. Jako pierwszy o oszustwie zawiadomił 75-latek, który chciał zainwestować swoje pieniądze. Na popularnym portalu społecznościowym znalazł reklamę i wypełnił formularz kontaktowy. Tego samego dnia, po kilku godzinach od wypełnienia formularza zadzwoniła do niego kobieta podająca się za doradcę finansowego. W trakcie rozmowy poprosiła o wygenerowanie kodu BLIK. Przekazany kod wystarczył, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. 75-latek stracił niemal 900 złotych. Nie był to nie jedyny zgłoszony przypadek oszustwa w tym czasie. W sobotę do komendy zgłosiła się 2 mieszkańców powiatu monieckiego. 35-latek myślał, że generując kod BLIK pomaga znajomemu. Kiedy po transakcji zobaczył komunikat od tego samego znajomego, że ktoś się włamał na jego konto, zrozumiał, że został oszukany. Mężczyzna stracił niemal 900 złotych. Z kolei 41-latka straciła pieniądze, bo do inwestycji w kryptowaluty namówił ją nowopoznany w Internecie znajomy. Kobieta zalogowała się na wskazanej przez mężczyznę stronie internetowej, podając swoje dane i wpłacając tam pieniądze. Straciła niemal 500 złotych.

Przestępstwa w Internecie są codziennością. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku przy tego typu przedsięwzięciach finansowych.

Powrót na górę strony