Policjanci zatrzymali kierowcę, który zlekceważył dwa sądowe zakazy
Dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów nie powstrzymały mieszkańca gminy Mońki przed wyruszeniem w drogę. Jego podróż zakończyła się jednak w policyjnej celi. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec gminy Mońki. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że prowadził samochód pomimo dwóch zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, natomiast pojazd został odholowany na policyjny parking. Sprawa trafiła do sądu. 22-latek usłyszał wyrok 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Ponadto sąd orzekł wobec niego 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywnę.