Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z NAJMŁODSZYMI O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 12.09.2023

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęły się policyjne działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami z gminy Trzcianne, by kształtować prawidłowe nawyki komunikacyjne i uświadamiać o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w drodze do i ze szkoły.

Monieccy policjanci rozpoczęli wrzesień w myśl zasady, czym skorupka za młodu nasiąknie… oraz praktyka czyni mistrza. Wszystko przez działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”, które są realizowane cyklicznie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Mundurowi wiedzą, że wiedza stale przekazywana od najmłodszych lat i powtarzana przynosi rezultaty. A nasi uczniowie szkół podstawowych są na to świetnym dowodem. Policjanci przekazując sporą dawkę wiedzy, chcieli przede wszystkim wykorzystać ją w praktyce. Dlaczego? Ponieważ uczniowie muszą wiedzieć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Ważnym elementem spotkań było praktyczne przechodzenie przez jezdnię. Wczoraj najmłodsi z gminy Trzcianne wykazali się dużą znajomością przepisów, wiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci świetnie radziły sobie na przejściach, szczególnie gdy same musiały zdecydować, kiedy można przejść na drugą stronę jezdni. Dowiedziały się również, jak ważne są odblaski i korzystanie z fotelików oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

To właśnie dzięki systematycznym spotkaniom dzieci mogą ćwiczyć właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków w ruchu drogowym.

  • odblaski
  • policjant wraz z dziećmi przechodzi przez jezdnię
  • policjant wraz z dziećmi przechodzi przez jezdnię
Powrót na górę strony