Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA UKARANY MANDATEM 2500 ZŁOTYCH

Data publikacji 08.08.2023

Monieccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z monieckiej drogówki w niedzielę wieczorem w Mońkach na ulicy Szkolnej zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna miał wyraźne problemy w jeździe jednośladem. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu monieckiego jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 .

Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art.  87.  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w  § 1.
§  2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Powrót na górę strony