Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrole wodne i rowerowe

Data publikacji 29.05.2023

Każdego roku latem monieccy policjanci rozpoczynają sezon w patrolach wodnych i rowerowych. Przez najbliższe miesiące szczególnie w rejonie rzeki Biebrza i Biebrzańskiego Parku Narodowego mundurowi będą pilnowali bezpieczeństwa wczasowiczów i turystów. Obecność stróżów prawa ma również zniechęcić amatorów kąpieli w niedozwolonych miejscach.

W ciepłe dni uroki Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz rzeka Biebrza przyciągają tłumy. Przyjeżdżają tu miłośnicy przyrody, zwolennicy opalania i kąpieli. Można tu popływać kajakiem, rowerem wodnym, czy tratwą. Dlatego szczególnie przez całe lato na terenach wodnych i przywodnych powiatu monieckiego można będzie spotkać policyjne patrole wodne i rowerowe. Podobnie, jak w latach ubiegłych mundurowi będą kontrolować kajakarzy oraz inne jednostki pływające pod kątem właściwego wyposażenia ratunkowego. Ich uwadze z pewnością nie umkną osoby kąpiące się w miejscach niedozwolonych lub po alkoholu, zanieczyszczające wodę i teren wzdłuż linii brzegowej. Na baczności powinni się mieć także ci, którzy trudnią się nielegalnym połowem ryb.

Stróże prawa pracujący na wodzie swoją służbę opierają głównie na przepisach ustawy o żegludze śródlądowej, prawie wodnym, rybactwie śródlądowym, ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych i oczywiście kodeksie wykroczeń oraz kodeksie karnym.

  • policyjny patrol rowerowy
  • policyjny patrol rowerowy w rejonie rzeki Biebrza
  • policyjny patrol rowerowy w rejonie rzeki Biebrza
  • policjantka na rowerze
  • policjant na rowerze
  • policyjny patrol rowerowy w rejonie rzeki Biebrza
Powrót na górę strony