Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

AKWENY POD CZUJNYM OKIEM MONIECKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci z monieckiej komendy regularnie patrolując rzekę Biebrza bardzo szybko mogą interweniować, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na niestrzeżone kąpieliska i plaże. Przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Coraz cieplejsze dni przyciągają turystów na tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jedną z możliwości aktywnego wypoczynku na terenie powiatu monieckiego jest korzystanie z uroków Biebrzy. W sezonie wypoczynkowym policjanci dbają o bezpieczeństwo osób przebywających w rejonie rzeki. Ich zadaniem jest także egzekwowanie przestrzegania prawa, a przede wszystkim zatrzymywanie kłusowników. Mundurowi sprawdzają również trzeźwość osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływackiego. Policjanci pomogą też turystom w razie niebezpieczeństwa oraz w sytuacjach kiedy staną się ofiarami przestępstwa lub wykroczenia.

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz turystom odwiedzającym powiat moniecki jest priorytetem policjantów. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodą.

  • policjant patroluje rzekę Biebrza
  • policjant patroluje rzekę Biebrza
  • policjant patroluje rzekę Biebrza
Powrót na górę strony