Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

48-LATKA UKARANA ZA BEZPODSTAWNE WEZWANIE POLICJI I KARETKI POGOTOWIA

Data publikacji 10.05.2023

48-latka zadzwoniła na numer alarmowy, bo jak twierdziła jej partner wszczyna kłótnie oraz ma problem z poruszaniem się. Po przybyciu na miejsce służb okazało się jednak, że wezwanie było bezpodstawne. Mężczyzna był spokojny, a jego zachowanie wynikało z tego, że był kompletnie pijany. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

Wczoraj po 16 na numer alarmowy zadzwoniła 48 – latka, która twierdziła, że jej partner wszczyna kłótnie oraz ma problem z poruszaniem się. Gdy na miejsce przyjechali policjanci i karetka pogotowia okazało się, że jest to bezpodstawne wezwanie. Mężczyzna leżał na łóżku i był spokojny. Ratownicy, którzy zbadali 50 - latka stwierdzili, że nie potrzebuje on także żadnej pomocy medycznej. Problemy z poruszaniem były wynikiem wypitego przez mężczyznę alkoholu. Od zgłaszającej również było czuć alkohol. W rozmowie z mundurowymi stwierdziła, że partner nie był agresywny, ale musiała zadzwonić na numer alarmowy, ponieważ nie był on w stanie wstać do toalety. Za bezpodstawne wezwanie policji i pogotowia ratunkowego 48-latka została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa wymaga pilnej interwencji służb. Nie zapominajmy, że w tym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.

Powrót na górę strony