Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH POD OKIEM MONIECKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj monieccy policjanci szczególnie egzekwowali przestrzeganie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Wczoraj monieccy policjanci większym niż zwykle nadzorem objęli odcinki dróg, skrzyżowań oraz przejść dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Na skutki zdarzeń szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia z autem. Są to piesi, rowerzyści czy kierowcy hulajnóg, w tym elektrycznych. Tego dnia mundurowi ujawnili 49 wykroczeń, z czego 42 popełnili kierowcy, a 7 piesi i rowerzyści. Policjanci kontrolowali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy w rejonie przejść dla pieszych. Ujawnili 19 wykroczeń w tych miejscach. Każda kontrola wiązała się również z kontrolą stanu trzeźwości wszystkich kierujących.  Tak właśnie w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy kierowca audi. Mężczyzna wpadł na policyjny radar na krajowej 65, jadąc z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „dziewięćdziesiątka”. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 28 – latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna  stracił prawo jazdy. O losach kierowcy będzie decydował sąd.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę  oraz trzeźwość na drodze. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne. Pieszym przypominają o konieczności noszenia odblasków.

Powrót na górę strony