Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIESZY BEZPIECZNY - WIDOCZNY W LICZBACH

Data publikacji 01.03.2023

Wczoraj mundurowi z monieckiej drogówki sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności!

Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych to jedno z wykroczeń popełnianych przez pieszych na terenie powiatu monieckiego. Z kolei do błędów kierowców można zaliczyć wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci ujawnili 41 wykroczeń, w tym 30 popełnionych przez kierowców pojazdów mechanicznych, 10 przez pieszych i 1 przez kierujących rowerem. Najczęstsze błędy kierowców to głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Tylko we wczorajszych działaniach policjanci ujawnili 12 takie wykroczeń.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście. Powinien pamiętać także, że podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych zabronione jest korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. My jednak zachęcamy do noszenia odblasków przez całą dobę i wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo czy też na rowerze.

  • policjanci ruchu drogowego podczas działań piesi
  • policjanci ruchu drogowego podczas działań piesi
  • policjanci ruchu drogowego podczas działań piesi
Powrót na górę strony