Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZIMOWA LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA W MONIECKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 02.02.2023

Mija ostatni tydzień ferii zimowych w województwie podlaskim. Aby ten czas był bezpieczny mundurowi stale przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem. Wczoraj monieccy policjanci zaprosili do komendy dzieci wypoczywające w miejscu zamieszkania. Uczestniczyły one w nietypowej lekcji bezpieczeństwa. Zwiedzali komendę, poznawali pracę funkcjonariuszy oraz uczyli się pierwszej pomocy.

Mija ostatni tydzień Ferii Zimowych w województwie podlaskim. Aby ten czas był bezpieczny mundurowi stale przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem, uczą właściwych zachowań. Wczoraj monieccy policjanci zaprosili do komendy dzieci wypoczywające w miejscu zamieszkania. Uczestniczyły one w nietypowej lekcji bezpieczeństwa. Zwiedzali komendę, poznawali pracę funkcjonariuszy oraz uczyli się pierwszej pomocy. W trakcie spotkania policjanci  zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.

Dzieci odwiedziły między innymi stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W sali, gdzie odbywają się codzienne odprawy służbowe funkcjonariuszy, policjanci zorganizowali młodym słuchaczom pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Odpowiadali także na pytania dotyczące ich codziennej służby. Największe emocje wśród dzieci wzbudziła możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz elementów umundurowania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli przećwiczyć pierwszą pomoc na fantomach.

  • dzieci zwiedzają stanowisko kierowania jednostki policji
  • dzieci oglądają radiowóz
  • dzieci oglądają wyposażenie policjanta pełniącego służbę patrolową
  • dzieci zwiedzają pomieszczenie dla osób zatrzymanych
  • dzieci uczą się pierwszej pomocy
  • dzieci oglądają radiowóz
Powrót na górę strony