Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE FERII

Data publikacji 23.01.2023

W województwie podlaskim trwają ferie zimowe. Aby ten czas był bezpieczny, policjanci i pracownicy monieckiej komendy prowadzą działania edukacyjne, podczas których uczą właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku i zabawy. Aby ten czas był bezpieczny, policjanci prowadzą działania edukacyjne. Przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracają uwagę dzieci i młodzieży na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości, w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz na prawidłowe zachowanie się wobec bezpańskich zwierząt. Przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiają jaką ważną rolę spełniają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Nie brakuje również rozmów na temat, jak prawidłowo powiadomić służby kiedy dojdzie np. do wypadku. W trakcie zajęć policjanci  zachęcają do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.

Przypominamy kilka zasad bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu, podczas zimowej zabawy:

  • zjazdy na sankach powinny się odbywać w miejscach bezpiecznych, oddalonych od  jezdni, na trasie zjazdu nie powinny się znajdować drzewa, krzewy, kamienie ani inne przedmioty mogące stworzyć zagrożenie;
  • należy wybierać specjalnie przygotowane lodowiska, nie można wchodzić na zamarznięte  zbiorniki wodne, ponieważ nigdy nie wiadomo jaka jest grubość pokrywy lodowej i w każdej chwili może się ona załamać;
  • nie wolno rzucać śnieżkami w nadjeżdżające pojazdy - może to spowodować kolizję lub wypadek drogowy;
  • nie wolno rzucać ubitymi lub zawierającymi kawałki lodu śnieżkami w inne osoby - można w ten sposób zrobić im krzywdę.
Powrót na górę strony