Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO I BEZ PRAWA JAZDY

Data publikacji 19.01.2023

Policjanci z monieckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Iveco. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 15 kilometrów na godzinę i kierował pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, mundurowi z monieckiej drogówki sprawdzali, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości w Knyszynie na ulicy Obozowej. Miejsce te wielokrotnie było wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tuż przed 21, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Iveco. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 15 kilometrów na godzinę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem. Odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Hasło "noga z gazu" zawsze jest aktualne.

Powrót na górę strony