Aktualności

JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

Data publikacji 05.12.2022

Spadek temperatury, zwłaszcza w nocy, to warunki pogodowe zagrażające zdrowiu i życiu. Dlatego w takim okresie jak zima szczególnie pamiętajmy o osobach bezdomnych, chorych i samotnych. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie.

Monieccy policjanci każdego dnia, sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Warto odwiedzić znajomego, czy sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję dodatkowo poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach codziennych służb policjantów.

Powrót na górę strony