Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W MOŃKACH W 103. ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

Data publikacji 22.07.2022

W Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 103 rocznicy powstania Polskiej Policji. Policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to również okazja, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu monieckiego.

Polska Policja istnieje już od 103 lat. Dzisiaj swoje święto obchodzili monieccy policjanci. W Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach służbę pełni 73 funkcjonariuszy (w tym 15 kobiet i 58 mężczyzn) i pracuje 18 pracowników Policji.

W powiatowych obchodach Święta Policji, które odbyły się na sali odpraw w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach udział wzięła kadra kierownicza, mianowani policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach inspektorem Arturem Maksymiukiem oraz przedstawiciele władz samorządowych. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku Komendantowi inspektorowi Arturowi Maksymiukowi o gotowości do rozpoczęcia uroczystej zbiórki. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Tradycyjnie, podczas dzisiejszych obchodów święta przyznano odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W monieckiej komendzie nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 27 funkcjonariuszy, w tym dziesięciu przedterminowo. Awanse wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mońkach.

  • poczet sztandarowy
  • wyróźnieni policjanci
  • wyróżnieni policjanci oraz zaproszeni goście
  • wręczanie aktów mianowania
  • akty mianowania oraz medale
  • godło Polski na sztandarze
  • zdjęcie pamiątkowe z obchodów święta Policji
Powrót na górę strony