Aktualności

To nie był trzeźwy poniedziałek na monieckich drogach

Data publikacji 05.07.2022

Nie dla wszystkich był to trzeźwy poniedziałek. Policjanci z monieckiej drogówki zatrzymali 5 kierowców pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 32 - latek, który miał 0,7 promila w organizmie.

Wczoraj policjanci z drogówki, prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na drogach powiatu monieckiego. W sumie, od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, funkcjonariusze przebadali 320 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Nawet jego niewielka ilość w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Policjanci zatrzymali, aż 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni kierowca audi zatrzymany w Knyszynie. Mężczyzna miał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Od początku roku policjanci monieckiej drogówki zatrzymali 40 kierowców pod wpływem alkoholu. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

Powrót na górę strony