Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH POD OKIEM MONIECKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 17.06.2022

W środę monieccy policjanci szczególnie egzekwowali przestrzeganie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W środę monieccy policjanci większym niż zwykle nadzorem objęli odcinki dróg, skrzyżowań oraz przejść dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Na skutki zdarzeń szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia z autem. Są to piesi, rowerzyści czy kierowcy hulajnóg, w tym elektrycznych. Tego dnia mundurowi ujawnili blisko 26 wykroczeń, z czego 22 popełnili kierowcy, a 4 piesi i rowerzyści. Policjanci kontrolowali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy w rejonie przejść dla pieszych. Ujawnili 16 wykroczeń w tych miejscach. Każda kontrola wiązała się również z kontrolą stanu trzeźwości wszystkich kierujących. I tak po 22, w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Zwrócił on uwagę policjantów, ponieważ na terenie jednej z wsi powiatu monieckiego jechał rowerem bez świateł. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30 – latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za jazdę jednośladem po użyciu alkoholu został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę na drodze. Pieszym przypominają o konieczności noszenia odblasków.

Powrót na górę strony