Aktualności

Podziękowania za wzorową postawę dla pracownicy banku

Data publikacji 13.06.2022

Policjanci podziękowali i złożyli gratulacje za wzorową postawę pracownicy jednego z monieckich banków. W skierowanych słowach nie kryli swojego uznania dla profesjonalnego działania, dzięki któremu mieszkanka Moniek nie straciła 15 tysięcy złotych.

Policjanci podziękowali i złożyli gratulacje za wzorową postawę pracownicy jednego z monieckich banków. Kobieta, wykazując się spostrzegawczością i czujnością, zapobiegła oszustwu metodą „na policjanta”, do którego mogło dojść na szkodę starszej mieszkanki Moniek. Taka obywatelska postawa zasługuje na uznanie.

W miniony poniedziałek mężczyzna podający się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 70-letniej mieszkanki Moniek. Przekonał seniorkę, że przestępcy mają kopię jej dowodu osobistego i teraz mogą wypłacić pieniądze z jej konta i zaciągnąć kredyty. Będąc z nią w stałym kontakcie polecił kobiecie pójść do banku i wypłacić pieniądze. Tam plany oszustów pokrzyżowała pracownica banku. Wstrzymała wypłatę pieniędzy, kiedy dowiedziała się, że seniorka chcąc chronić swoje oszczędności planuje przekazać 15 tysięcy złotych rzekomym policjantom. Kobieta poinformowała seniorkę, że jej pieniądze są bezpieczne, a sprawę należy zgłosić prawdziwym stróżom prawa. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, mieszkanka Moniek nie straciła oszczędności życia. 70-latka zgłosiła się do komendy i złożyła zawiadomienie w tej sprawie (CZUJNOŚĆ PRACOWNICY BANKU URATOWAŁA JĄ PRZED UTRATĄ PIENIĘDZY).

Powrót na górę strony