Aktualności

ROBISZ ZAKUPY W SIECI, BĄDŹ OSTROŻNY!

Data publikacji 08.04.2022

Kolejne mieszkanki powiatu monieckiego padły ofiarą oszustów. 27 i 54-latka robiąc zakupy w sieci, wpłaciły pieniądze za zakupione towary, a przesyłek nie otrzymały. W sumie kobiety straciły 400 złotych. Robisz zakupy przez Internet, bądź ostrożny.

To, że z Internetu korzystają oszuści, przekonały się kolejne dwie mieszkanki powiatu monieckiego. W połowie tygodnia, kobiety zgłosiły się do monieckiej komendy i powiedziały, że straciły pieniądze robiąc zakupy w sieci. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zostały oszukane. Także i w tych przypadkach zachętą była okazyjna cena sprzedawanych towarów. Mimo opłaconych zakupów, przesyłki nie zostały wysłane, a kontakt ze sprzedającymi „urwał się”. W efekcie 27-latka chcąc kupić wózek straciła 150 złotych, natomiast 54-latka kupująca trampolinę straciła 250 złotych.

To kolejne osoby z powiatu, które w ostatnim czasie padły ofiarą oszustów internetowych. O poprzednich przypadkach możesz przeczytać: STRACILI PIENIĄDZE ROBIĄC ZAKUPY PRZEZ INTERNET.

Pamiętaj! Aby nie stać się ofiarą oszustów podczas zakupów dokonywanych przez Internet zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Zachowajmy czujność w przypadku, gdy zakupionego towaru nie można odebrać osobiście lub wybrać płatności przy odbiorze przesyłki.

Powrót na górę strony