Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZA PRĘDKOŚĆ STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 24.03.2022

Monieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 32-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca Daci jechał przez Downary Plac o 52 kilometry na godzinę za szybko. Mężczyzna został ukarany mandatem, a jego konto zasiliły punkty karne. Miejsce to internauci wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z monieckiej drogówki, wczoraj w godzinach popołudniowych, sprawdzali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości w Downarach Plac. O 17, mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę Daci, który jechał z prędkością 102 kilometry na godzinę. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do "pięćdziesiątki". Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów. Miejsce kontroli wielokrotnie wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy również, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym, a osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Obecnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 000 złotych, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 000 złotych.

Powrót na górę strony