Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WYSOKIE GRZYWNY Z NOWEGO TARYFIKATORA

Data publikacji 20.01.2022

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator grzywien za wykroczenia drogowe. Surowe kary mają zmniejszyć ilość zdarzeń, do których dochodzi na drodze, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. O tym jak dotkliwe są to kary finansowe przekonał się kierowca audi, który spowodował kolizję. Został ukarany mandatem w wysokości 1100 złotych.

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych, który przewiduje surowsze kary za popełnione wykroczenia drogowe. Niektórzy kierowcy z naszego powiatu osobiście mogli już odczuć tę zmianę.

Wczoraj na terenie powiatu monieckiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Do pierwszego doszło około godziny 10.30 na drodze powiatowej między Mońkami a Trzciannem. Kierujący audi chcąc ominąć pojazd przeznaczony do zbiórki odpadów komunalnych, nieprawidłowo zmieniał pas ruchu. W trakcie omijania nie zachował odległości od tak zwanej „śmieciarki”, na którą wchodził jeden z pracowników. 83-latek swoim samochodem przycisnął nogę pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mońkach do stopnia pomocniczego. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa kierujący audi został ukarany mandatem w wysokości 1100 złotych.

Surowe konsekwencje grożą również sprawcy kolizji, do której doszło tego samego dnia w rejonie miejscowości Rutkowskie Duże. Tam około godziny 7.45 kierowca volkswagena w trakcie wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka oplem. Po zderzeniu aut kierująca oplem trafiła do szpitala. Na szczęście nie doznała ona poważnych obrażeń ciała. Okazało się także, że 65-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawą wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia zajmują się teraz policjanci z zespołu do spraw wykroczeń. Zgodnie z nowym taryfikatorem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie są osoby ranne, kierowca musi liczyć, że kwota mandatu będzie stanowić przyczynę zdarzenia, powiększoną o 1500 złotych. W przypadku, kiedy sprawa trafi do sądu, wysokość grzywny może wynieść nawet do 30 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że jeżdżąc bezpiecznie, nie narażamy siebie ani innych na utratę zdrowia lub życia. Nie grozi nam także żadna kara. Korzystajmy z dróg zgodnie z przepisami, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Powrót na górę strony