Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NADMIERNA PRĘDKOŚĆ = WYSOKI MANDAT

Data publikacji 17.01.2022

Policjanci z monieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi. Kierujący mercedesem jechał ulicą Kolejową w Mońkach z prędkością 104 kilometry na godzinę. Miejsce to internauci wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z monieckiej drogówki codziennie sprawdzają jak kierowcy przestrzegają ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. W sobotę sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy na ulicy Kolejowej w Mońkach. Tuż po 10, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 33-latka, który kierował mercedesem. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Za złamanie przepisów, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę, zgodnie z nowym taryfikatorem, karę grzywny w kwocie 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. 33-latek stracił także na trzy miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami .

Osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w tym obszarze. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do policyjnej kontroli drogowej. Pamiętajmy, że nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy. Obecnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 000 złotych, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 000 złotych.

Powrót na górę strony