Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POMAGAJMY OSOBOM NARAŻONYM NA WYCHŁODZENIE

Data publikacji 22.12.2021

Monieccy dzielnicowi i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczyli świąteczne paczki z żywnością najbardziej potrzebującym. A tam gdzie było zimo, policjanci rozpalali również w piecach.

Monieccy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Weryfikują także każdą informację o osobach, które narażone są na wychłodzenie. Tak było i w miniony piątek. Tym razem w czasie wizyt u osób potrzebujących pomocy towarzyszyła niespodzianka, która wywołała uśmiech na twarzy nie jednej odwiedzonej tego dnia osoby. Monieccy dzielnicowi z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tym najbardziej potrzebującym dostarczyli świąteczne paczki z żywnością. A tam gdzie było zimo, policjanci rozpalali w piecach. Zbliżają się święta, dlatego nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon na numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować życie. Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej lub żebrzącej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" lub "żebractwo". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

  • dzielnicowy rozpalający w piecu
  • dzielnicowy wyciąga paczki z radiowozu
  • dzielnicowy z pracownikiem MOPS wnoszą paczę osobie potrzebującej
Powrót na górę strony