Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POTRĄCENIE PIESZEGO BEZ ODBLASKÓW

Data publikacji 26.11.2021

Wychodząc po zmierzchu na drogę pamiętajmy: odblaski ratują życie! Ich brak i trudne warunkami drogowe prowadzą do realnego zagrożenia. Przekonali się o tym 22-letni pieszy i 42-letni kierowca, którzy uczestniczyli w zdarzeniu drogowym w powiecie monieckim.

Wczoraj po godzinie 18:30 dyżurny monieckiej komendy został poinformowany o potracąceniu mężczyzny w rejonie Rybak. Na miejsce natychmiast skierował patrol ruchu drogowego. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 42–letni kierowca kia jadąc w kierunku Moniek, na drodze krajowej 65, potrącił pieszego prawdopodobnie idącego środkiem prawego pasa. W miejscu zdarzenia droga nie była oświetlona, a mężczyzna poruszał się po zmroku, poza obszarem zabudowanym, bez żadnych elementów odblaskowych. W wyniku odniesionych obrażeń 22-latek trafił do szpitala. Kierujący osobówką był trzeźwy. Teraz monieccy policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla uczestników ruchu.

Coraz krótsze dni, ciemne i deszczowe popołudnia, szybko zapadający zmrok. Za oknem jesień – trudna i niebezpieczna pora dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie jesienią dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. Niestety – często bardzo tragicznych w skutkach. Nie musi tak być. Wystarczy, że założysz element odblaskowy.

 

Powrót na górę strony