Aktualności

AKCJA „ZNICZ 2021” – PODSUMOWANIE

Data publikacji 03.11.2021

W czasie tegorocznej akcji ,,Znicz" na terenie powiatu monieckiego było bezpiecznie i spokojnie. Obyło się bez wypadków drogowych, doszło do 4 kolizji. Policjanci przeprowadzili ponad 250 kontroli stanu trzeźwości. Niestety nie zabrakło osób niestosujących się do przepisów, szczególnie tych dotyczących ograniczenia prędkości.

Akcja "Znicz" w tym roku rozpoczęła się już w piątek 29 października. Przez 5 dni policjanci, na terenie powiatu monieckiego bacznie czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie uchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, bo to ona jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Sprawdzali także stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci, a także trzeźwość kierowców.

W czasie tegorocznej akcji ,,Znicz" na terenie powiatu monieckiego było bezpiecznie i spokojnie. Obyło się bez wypadków drogowych, doszło do 4 kolizji. Policjanci przeprowadzili ponad 250 kontroli stanu trzeźwości. W czasie trwania działań mundurowi skontrolowali ponad 140 pojazdów, a na kierujących nałożyli blisko 80 mandatów. Dokonali także zatrzymania 10 dowodów rejestracyjnych.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków mają charakter uniwersalny i są zawsze aktualne.

  • policjantka ruchu drogowego w rejonie cmentarza
  • policjantka w rejonie cmentarza, z pierwszym planie widoczny radiowóz
  • policjantka rd kieruje ruchem
Powrót na górę strony