Aktualności

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU - AKCJA "ZNICZ 2021"

Data publikacji 29.10.2021

Zbliża się 1 listopada dzień, w którym większość z nas będzie odwiedzać groby swoich bliskich znajomych. W tym czasie na ulicach znacznie wzrośnie liczba użytkowników dróg. Funkcjonariusze KPP w Mońkach, tak jak każdego roku, będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Tegoroczna akcja „Znicz" rozpocznie się 29 października i potrwa do 2 listopada.

Dzień zmarłych dla zdecydowanej większości społeczeństwa jest okresem zadumy, refleksji i wspomnień. To właśnie w okresie Dnia Wszystkich Świętych dynamicznie zwiększa się ruch na drogach, a co za tym idzie rośnie liczba zdarzeń drogowych.

W okresie od 30 października do 1 listopada w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będzie to zmiana tymczasowa, wprowadzona w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym cmentarze w okresie Dnia Wszystkich Świętych oraz w celu zapewnienia płynności ruchu pojazdów. Ruch na niektórych ulicach będzie zmieniony na jednokierunkowy.

Utrudnienia w ruchu:

  • Mońki ul. Małynicza droga jednokierunkowa od plebanii do ul. Witosa
  • w rejonie cmentarzy w Knyszynie i Downarach w ciągu drogi krajowej DK 65 usytuowane będą dodatkowe znaki „B-36” – ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIĘ.

W czasie świąt na drogi wyjeżdża ogromna ilość pojazdów. Ograniczmy swoje zaufanie – zarówno do własnych, jak i cudzych umiejętności. Bądźmy czujni, starajmy się przewidzieć zachowanie innych uczestników ruchu. Zachowujmy bezpieczną odległość od samochodów. Z uwagi na stan pandemii choroby zakaźnej COVID-19 i wynikających z tego ograniczeń trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przede wszystkim o zachowaniu dystansu społecznego i zakrywaniu ust i nosa.

W ramach akcji „Znicz 2021” monieccy policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą zwracać uwagę na wszystkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, a w szczególności na najbardziej pospolite jakimi są: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe zachowanie się pieszych i kierujących wobec nich.

Monieccy policjanci w ramach prowadzonych działań sukcesywnie przypominać będą o obowiązujących przepisach dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Nie traktujmy jednak tego obowiązku jedynie jako kolejnego przepisu, do którego należy się stosować. Używanie „odblasków” w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć. Pamiętajmy – NOŚMY ODBLASKI - bądźmy widoczni na drodze!

Powrót na górę strony