Aktualności

PIERWSZY HYBRYDOWY RADIOWÓZ W MONIECKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 24.08.2021

Monieccy policjanci otrzymali nowy radiowóz. Hybrydowa Toyota Rav 4 została zakupiona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Radiowóz służyć będzie dzielnicowym z Posterunku Policji w Goniądzu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach trafił pierwszy hybrydowy radiowóz Toyota Rav 4. Zakup pojazdu typu SUV dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach umowy o realizację zadania pod nazwą „Zakup specjalistycznego pojazdu typu SUV w technologii hybrydowej w celu usprawnienia realizacji zadań Policji związanych z ochroną przyrody na terenie powiatu monieckiego umożliwiający poruszanie się i podjęcie działań prewencyjnych na terenach prawnie chronionych (Biebrzański Park Narodowy)”. Radiowóz służyć będzie dzielnicowym z Posterunku Policji w Goniądzu. Toyotę Rav 4 napędza silnik spalinowy przy wsparciu silnika elektrycznego o łącznej mocy 178 koni mechanicznych. Pojazd został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Wartość nowego pojazdu to ponad 180 tysięcy złotych.

Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

  • hybrydowy radiowóz monieckiej komendy
  • hybrydowy radiowóz monieckiej komendy
  • hybrydowy radiowóz monieckiej komendy
Powrót na górę strony