Aktualności

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 22.07.2021

Służba na wodzie jest ważna i potrzebna najbardziej podczas wakacji. Priorytetowym zadaniem policyjnych wodniaków jest dbanie o bezpieczeństwo osób aktywnie wypoczywających na wodzie i jej okolicach. Monieccy policjanci patrolując rzekę Biebrza bardzo szybko mogą interweniować, gdy zagrożone jest życie ludzkie.

Upalne dni przyciągają turystów na tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jedną z możliwości aktywnego wypoczynku na terenie powiatu monieckiego jest korzystanie z uroków Biebrzy. Komenda Powiatowa Policji w Mońkach dysponuje łodzią motorowerową, którą mundurowi wykorzystują do pełnienia służby na rzece.

Monieccy policjanci dbają o bezpieczeństwo osób przebywających w rejonie rzeki. Ich zadaniem jest także egzekwowanie przestrzegania prawa, a przede wszystkim zatrzymywanie kłusowników. W trakcie patrolu mundurowi kontrolują jednostki pływające, ich wyposażenie, wymagane uprawnienia i trzeźwość sterników, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo turystów znajdujących się nad wodą.

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", funkcjonariusze z patrolu wodnego udzielają również porad i wskazówek jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia podczas letniego wypoczynku oraz przekazują cenne uwagi dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodą.

Film Patrol rzeki Biebrza

Pobierz plik Patrol rzeki Biebrza (format mp4 - rozmiar 14.03 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony