Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami. Ostrzeż swoich bliskich!

Data publikacji 12.01.2018

Policjanci stale przestrzegają przed oszustwami. Ofiarami tych przestępstw stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Wczoraj moniecka Policja odnotowała kolejne usiłowania oszustw. Jednak dzięki czujności seniorów nie doszło do oszustw. Mundurowi apelują o ograniczone zaufanie względem rozmówców telefonicznych, a także o rozsądek przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

Oszuści, wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka, policjanta…” - nie próżnują. Monieccy policjanci odnotowali wczoraj kolejne próby oszustw. Z relacji zgłaszających wynika, że na ich stacjonarny telefon dzwonili sprawcy podając się za syna, córkę, bądź wnuka. W rozmowie twierdzili, że członek rodziny, bądź oni sami spowodowali wypadek samochodowy „za granicą” i tylko wpłata określonej sumy pieniędzy do Prokuratury lub Policji uchroni ich przed odpowiedzialnością karną. Na szczęście, dzięki czujności i rozwadze seniorów nie stracili oni oszczędności swojego życia.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie:

- powiadomić lub skontaktować się z Policją, osobiście lub dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

- potwierdzić opisywaną przez rozmówcę sytuację u najbliższych członków rodziny.

Powrót na górę strony