Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

MYŚLELI, ŻE POŻYCZAJĄ PIENIĄDZE ZNAJOMEJ, STRACILI 2000 ZŁOTYCH

Data publikacji 20.09.2023

Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Włamując się na konta społecznościowe, podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają znajomym wiadomości z prośbą o kody BLIK. Ofiarami oszustów znowu padli mieszkańcy powiatu monieckiego. Łącznie stracili blisko 2000 złotych.

Wczoraj do monieckich policjantów zgłosiła się 48-letnia mieszkanka powiatu monieckiego i poinformowała, że ktoś włamał się na jej konto na popularnym portalu społecznościowym. Następnie, podszywając się pod nią, wysłał do znajomych informację o tym, że potrzebuje pieniędzy i prosi o kod BLIK. Jak okazało się, kilka osób zareagowało na tę prośbę i przekazało kody BLIK. W ten sposób dwie osoby straciły łącznie blisko 2000 złotych.

Przestrzegamy: jeśli otrzymujesz prośbę o pożyczkę, nie działaj pochopnie. Sprawdź najpierw czy osoba, która do Ciebie pisze, rzeczywiście potrzebuje pomocy. Pamiętaj również o prawidłowym zabezpieczeniu swoich danych osobowych, loginów i haseł do serwisów społecznościowych.

Powrót na górę strony