Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ NA DRODZE ORAZ PRZESTRZEGAJ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 12.05.2023

Rozpoczęła się wiosna, a w raz z nią lepsza pogoda. W tym czasie kierujący odczuwają większy komfort jazdy i pozwalają sobie rozwijać większe prędkości, które mogą doprowadzić do wypadków. Tylko od 1 maja monieccy policjanci odnotowali na terenie powiatu monieckiego 4 kolizje drogowe, a 1 kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Rozpoczęła się wiosna, a w raz z nią lepsza pogoda. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Im lepsza pogoda, tym kierujący odczuwają większy komfort jazdy, a więc pozwalają sobie rozwijać większe prędkości, które mogą doprowadzić do wypadków. Statystycznie najwięcej zdarzeń przypada na okres wiosenno - wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy, pogoda sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności. Tylko od 1 maja monieccy policjanci odnotowali na terenie powiatu monieckiego 4 kolizje drogowe, a 1 kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Monieccy policjanci przypominają, że trwa również okres, kiedy na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. W odróżnieniu od kierowców samochodów, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści nie są chronieni karoserią, poduszkami powietrznymi czy pasami. Widząc kierowcę jednośladu, myślmy o nim jako o człowieku, a nie o pojeździe. Apelujemy, aby w tym czasie wszyscy kierowcy zachowali szczególną ostrożność. Motocykliści często uznawani są jako kierowcy nadużywający prędkości, łamiący wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego jednak, nie każdy z nich chce być utożsamiany w ten sposób. Są i tacy, którzy jeżdżą dojrzale i rozważnie, przestrzegają przepisów. Pamiętajmy, że życzliwość, uprzejmość, ostrożność – to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom zarówno motocykli i samochodów. Szanujmy użytkowników drogi, nieważne czy są to pojazdy rolnicze, rowerzyści, samochody, czy motocykliści. Każdy jest takim samym użytkownikiem drogi.

Powrót na górę strony