Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby Panie czuły się bezpieczne – spotkanie z monieckimi policjantami

Data publikacji 09.03.2023

Umiejętność rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, to temat przewodni wczorajszego spotkania monieckich policjantów z mieszkankami Goniądza. W dniu Święta Kobiet mundurowi przypomnieli Paniom jak dbać o własne bezpieczeństwo.

Zajęcia dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony.  Policjanci tłumaczyli, jak zachować się wobec osoby agresywnej oraz na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z taką osobą. Opowiadali również, jak zapanować nad stresem w sytuacji ataku, aby podjąć konstruktywną obronę. Głównym celem spotkania było podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, nauczanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie przestępczości, a także przybliżenie roli i pracy policji. Sierżant sztabowy Sebastian Kamiński - instruktor technik i taktyk interwencji zaprezentował pokaz technik samoobrony.

Uczestniczki szkolenia dowiedziały się, jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa. Prowadzący spotkanie zwrócił głównie uwagę na tak zwane miękkie strategie samoobrony przed zagrożeniem jak: pewność siebie, asertywność czy negocjacje. Dodatkowo Panie miały możliwość zapoznania się z zawodem policjanta i specyfiką służby w naszej formacji.

  • monieccy policjanci uczą jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa
  • policjanci uczą jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa
  • policjanci uczą jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa
Powrót na górę strony