Aktualności

WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 04.11.2021

Monieccy policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego 2 kierowców. Jeden z nich przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Drugi odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i na sądowym zakazie.

Wczoraj, na terenie powiatu monieckiego, policjanci wyeliminowali j z ruchu drogowego 2 kierowców. Pierwszy z nich z nich przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 63- latek został zatrzymany do kontroli drogowej w  Downarach Plac – miejscu wielokrotnie wskazywanym przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jechał volvo z prędkością 106 km/h. Kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące,  został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Drugi kierowca został zatrzymany po 15:20 na terenie gminy Mońki przez policjantów z „drogówki”. Tor jazdy kierowcy volkswagena wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Jak się okazało, siedzący za kierownicą samochodu 60-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promile alkoholu w organizmie, ale nie było to jego jedyne przewinienie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 60 - latek kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Powrót na górę strony