Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W MOŃKACH

Data publikacji 21.07.2021

W Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 102 rocznicy powstania Polskiej Policji. Policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to również okazja, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu monieckiego.

Polska Policja istnieje już od 102 lat. Dzisiaj swoje święto obchodzili monieccy policjanci. W Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach służbę pełni 74 funkcjonariuszy (w tym 14 kobiet i 60 mężczyzn) i pracuje 18 pracowników Policji.

W powiatowych obchodach Święta Policji, które odbyły się na sali odpraw w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach udział wzięła kadra kierownicza, mianowani policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach inspektorem Arturem Maksymiukiem oraz przedstawiciel władz samorządowych Wicestarosta Moniecki Joanna Kitlas. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku Komendantowi inspektorowi Arturowi Maksymiukowi o gotowości do rozpoczęcia uroczystej zbiórki. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Tradycyjnie, podczas dzisiejszych obchodów święta przyznano odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W monieckiej komendzie nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 25 funkcjonariuszy, w tym pięciu przedterminowo. Awanse wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mońkach.

Decyzją Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów - Komendant Powiatowy Policji w Mońkach, jego zastępca oraz Naczelnicy Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego zostali dziś wyróżnieni Medalem "XXX-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów". Medale te przyznane zostały na wniosek Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Podczas tegorocznego Święta Policji obecny był również nowo przyjęty policjant, który ślubował "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia...". Rotę ślubowania od policjanta przyjął Komendant Powiatowy Policji inspektor Artur Maksymiuk.

Powrót na górę strony