Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UWIERZYLI OSZUSTOM I STRACILI PRAWIE 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 10.06.2021

Oszuści dodzwonili się do mieszkanki Moniek. Ich ofiarami padli seniorzy, którzy stracili swoje oszczędności. 84-latka i 83-latek przekazali oszustom niemal 100 tysięcy złotych.

Wczoraj przed południem do mieszkanki Moniek zadzwoniła kobieta. Podszywając się pod córkę powiedziała, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy, żeby uniknąć odpowiedzialności. Zaniepokojeni rozmową seniorzy, podjęli decyzję o wypłacie pieniędzy z konta. 84-latka i 83-latek przekazali pieniądze mężczyźnie, który przyszedł do ich domu. Mówił, że jest znajomym jednego z członków rodziny. Małżeństwo straciło niemal 100 tysięcy złotych. 

Policja kolejny raz apeluje o rozsądek i ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów!

  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
  • Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!
  • Powiadom o całe sytuacji Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
Powrót na górę strony