Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BYŁ NARAŻONY NA WYCHŁODZENIE- POMÓGŁ MU DZIELNICOWY

Data publikacji 03.02.2021

Dzielnicowy z Moniek pomógł 66-latkowi narażonemu na wychłodzenie. Mężczyzna z powodu choroby nie mógł wstać z łóżka. W mieszkaniu było zimno, a senior był odwodniony. W tym przypadku pomoc przyszła na czas i mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Monieccy policjanci codziennie kontrolują miejsca przebywania osób, które mogą potrzebować pomocy w związku ze znacznym spadkiem temperatur. Tak było i tym razem. Wczoraj przed południem, dzielnicowy gminy Mońki, pojechał zobaczyć czy samotnie mieszkający 66-latkiem nie potrzebuje pomocy. Na miejscu mundurowy usłyszał wołanie o pomoc. Okazało się, że drzwi do domu były otwarte, a w jednym z pomieszczeń przebywał mężczyzna. Był on tak osłabiony, że nie był w stanie wstać z łóżka. Powiedział, że bardzo źle się czuje i ma problemy z oddychaniem. W mieszkaniu było zimno, a senior był odwodniony. Dzielnicowy okrył 66-latka i został z nim do przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Nie bądźmy obojętni wobec osób, które zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby uratować komuś życie.

 

Powrót na górę strony