KPP Mońki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. NA SZCZĘŚCIE POMOC PRZYSZŁA NA CZAS

  Na szczęście pomoc przyszła na czas. Tym razem to dzielnicowy z Goniądza uratował przed wychłodzeniem samotnie mieszkającego mężczyznę. W domu 62-latka było tak zimno, że w wiadrach zamarzła woda. Policjant natychmiast wezwał załogę karetki pogotowia, która zabrała mieszkańca powiatu monieckiego do szpitala.

 2. CZAS PROMOCJI, UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW!

  Zbliża się czas różnego rodzaju promocji i wyprzedaży. To okres wzmożonej aktywności internetowej, jeśli chodzi o zakupy „online”. Portale aukcyjne, sklepy internetowe czy oferty w social mediach będą prześcigać się w jak najkorzystniejszych ofertach. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować zdrowy rozsądek, zadbać o swoje poufne dane i nie paść ofiarą cyberprzestępcy!

 3. Kolejny raz kierował mimo sądowego zakazu

  To już kolejny raz, kiedy 18-latek wsiadł za kierownicę mając sądowy zakaz. Dzielnicowi zauważyli go, jak jechał jedną z dróg w powiecie monieckim. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał ostatni raz przejechać się seatem, gdyż sprzedaje samochód. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Znamy laureatów konkursu "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka"

  Znamy już laureatów konkursu plastycznego pn. "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”. Wpłynęło mnóstwo prac, a każda z nich była wyjątkowa. Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo, a zwycięzcom raz jeszcze gratujemy talentu artystycznego.

 5. MONIECCY POLICJANCI W TROSCE O OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE

  Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie schronienia szukają bezdomni. Głównie dzielnicowi częściej odwiedzają także osoby schorowane i samotne.

 6. „Od nietolerancji - do agresji” – Tydzień Tolerancji z moniecką komendą

  Międzynarodowy Dzień Tolerancji, to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Przez miniony tydzień pracownicy i policjanci monieckiej komendy prowadzili spotkania pod hasłem "Od nietolerancji - do agresji”.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Stop agresji drogowej
poMOC, a nie przeMOC!
Kręci mnie bezpieczeństwo
Ja pamiętam a Ty
Uwaga na oszustów!
Komunikacja z osobami głuchoniemymi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
niebieska linia
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
utraciłeś dokumenty
Ludzie to nie towar
Policjant, który mi pomógl
Reporter podlaskiej policji
Dopalacze
Kieruj się rozsądkiem
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
zielona strefa

Ruch drogowy

 1. BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH POD OKIEM MONIECKICH POLICJANTÓW

  Wczoraj monieccy policjanci szczególnie egzekwowali przestrzeganie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 2. Dwóch nietrzeźwych kierowców z zakazami sądowymi w rękach policjantów

  Monieccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu do lat 5.

 3. Bądź widoczny i bezpieczny! Noś odblaski!

  Pieszy, który nie posiada na swoim ubraniu elementów odblaskowych, jest mało widoczny dla kierowcy. Korzystanie z odblasków to gwarancja bycia widocznym i bezpiecznym na drodze.

 4. POMAGAMY I CHRONIMY W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, kiedy częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Policjanci będą służyć pomocą, zarówno kierując ruchem drogowym, jak i udzielając niezbędnych informacji. Apelujemy o zachowanie rozsądku, wzmożoną czujność i przestrzeganie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 5. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Policjanci apelują o ostrożność.

  Zbliża się 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych dzień, w którym większość z nas będzie odwiedzać groby swoich bliskich. Monieccy policjanci jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy.

 6. Miał ponad 4 promile, jechał do Białegostoku

  Do wytrzeźwienia trafił 38-letni kierowca volkswagena, który miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę udaremnił mu mieszkaniec Augustowa, który zabrał kluczyki i powiadomił policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony