2 KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWA JAZDY - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWA JAZDY

Data publikacji 26.05.2021

Policjanci z monieckiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 2 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W poniedziałek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zatrzymali do kontroli 2 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli przed 19, w Downarach Plac. 36-latek jechał volkswagenem z prędkością 103 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym prędkość o 53 km/h. Tego samego dnia po 19, również w Downarach Plac, policjanci zatrzymali do kontroli peugeota. 36-latek pędził nim z prędkością 106 km/h. Kierowca przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 56 km/h. W obu przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy, nałożeniem mandatów i punktów karnych.

Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.