KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Debata społeczna w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach

  Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji odbyła się debata społeczna pn. „Środki wychowawcze w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich – archaiczne czy skuteczne i potrzebne ”. Jest to cykl debat społecznych, które są organizowane w 2019 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną.

 2. Wesołe Mikołajki w monieckiej komendzie

  Dzisiaj Komendę Powiatową Policji w Mońkach odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego w Mońkach. Z okazji Mikołajek mundurowi przygotowali im nie lada atrakcje.

 3. PODEJRZEWANY O KRADZIEŻ SAMOCHODU - ZATRZYMANY

  Monieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu z jednego z parkingów na terenie miasta. Dzięki natychmiastowej akcji mundurowych 25-latek został zatrzymany. Mężczyzna dziś usłyszy zarzut, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

 4. POLICJANCI URATOWALI 85-LATKĘ

  Dyżurny monieckiej Policji został powiadomiony o zaginięciu 85 – letniej mieszkanki Moniek. W poszukiwaniach kobiety wzięli udział wszyscy zaalarmowani policjanci z powiatu. Zaginioną odnaleźli funkcjonariusze przeszukując pobliski las. Dzięki natychmiastowej interwencji mundurowych 85-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.

 5. Reaguj na ograbianie grobów

  Znikające z nagrobków kwiaty oraz znicze to wciąż plaga na cmentarzach. Złodzieje działają nie tylko okresie świąt, ale przez cały rok. Dlatego monieccy policjanci apelują do mieszkańców aby zwrócili baczniejszą uwagę, co dzieje się na cmentarzu, a każdy przypadek ograbienia grobu zgłaszali na Policję.

 6. DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA – PIERWSZA LEKCJA

  W Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach odbyła się pierwsza lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu edukację z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

Ruch drogowy

 1. DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA – PIERWSZA LEKCJA

  W Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach odbyła się pierwsza lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu edukację z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

 2. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2019”

  Policyjne działania Bezpieczna droga do szkoły 2019, które w tym roku odbywały się pod hasłem „O bezpieczeństwo dbam - odblaski zawsze przy sobie mam” zostały zakończone. Mundurowi łącznie przeprowadzili 103 spotkania z 1920 przedszkolakami i uczniami klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu monieckiego. W czasie spotkań przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego i konieczności noszenia odblasków.

 3. AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE

  Podczas tegorocznej akcji ”ZNICZ” monieccy policjanci zatrzymali 2 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie powiatu doszło do 4 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna.

 4. Zmiany w organizacji ruchu - Akcja "ZNICZ 2019"

  Zbliża się 1 listopada dzień, w którym większość z nas będzie odwiedzać groby swoich bliskich znajomych. W tym czasie na ulicach znacznie wzrośnie liczba użytkowników dróg. Funkcjonariusze KPP w Mońkach, tak jak każdego roku, będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Tegoroczna akcja „Znicz" rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada

 5. OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI „PRĘDKOŚĆ”

  Dziś Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 6. RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

  Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – rozpoczęta…Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.