KPP Mońki

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI – REAGUJMY NA OSOBY NARAŻONE NA WYCHŁODZENIE

  Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 2. Monieccy policjanci zabezpieczali bieg na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości

  11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku przypadła 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas powiatowych obchodów 100-lecia Niepodległości, w minioną sobotę - 10 listopada monieccy policjanci zabezpieczali bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów obejmujący cały powiat moniecki.

 3. Wielka Lekcja Tolerancji w Zespole Szkół w Jaświłach

  Wczoraj funkcjonariusze i pracownicy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wspólnie z Dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz uczniami zorganizował uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji w Zespole Szkół w Jaświłach. Do udziału zaproszono Starostę Monieckiego Andrzeja Daniszewskiego, Wójta Jaświł - Jana Joka, Panią Bożenę Chomicką wizytatora z Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mońkach Panią Ewę Bartnik.

 4. SZUKAMY ŚWIADKÓW ŚMIERTELNEGO WYPADKU

  Monieccy policjanci szukają świadków śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze gminnej, w rejonie miejscowości Krasne Folwarczne - Łękobudy. W wyniku tego zdarzenia zginął 48- letni mężczyzna.

 5. Rozpoczęły się zajęcia z samoobrony

  Ruszyła pierwsza edycja warsztatów z samoobrony, których organizatorem są funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Wczoraj 20 kobiet przyszło na pierwsze zajęcia, które prowadził instruktor sztuk walki i wielokrotny mistrz Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu – podkom. Radosław Bakun.

 6. ZAKOŃCZYŁY SIĘ POLICYJNE DZIAŁANIA „ZNICZ 2018”

  Podczas 5-dniowej akcji "Znicz 2018" w dniach 31.10.2018-04.11.2018, obchody „Święta Zmarłych” w powiecie monieckim przebiegły spokojnie. Odnotowano 7 kolizji oraz ujawniono 1 nietrzeźwego kierowcę.

Ruch drogowy

 1. Monieccy policjanci zabezpieczali bieg na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości

  11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku przypadła 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas powiatowych obchodów 100-lecia Niepodległości, w minioną sobotę - 10 listopada monieccy policjanci zabezpieczali bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów obejmujący cały powiat moniecki.

 2. WZMOŻONE PATROLE POLICYJNE W REJONACH CMENTARZY

  Rozpoczęła się policyjna akcja „ZNICZ 2018”. Monieccy policjanci w ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej prowadzą wzmożone obserwacje rejonów cmentarzy. W tym czasie będą dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich i porządek publiczny. Informujemy również o zmianach w organizacji ruchu na terenie powiatu monieckiego w okresie Wszystkich Świętych.

 3. "Znicz 2018" – zmiany w organizacji ruchu

  W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. Tradycyjnie - w tych dniach policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo organizując akcję „Znicz 2018”, która w tym roku rozpocznie się w piątek – 31 października i potrwa do 4 listopada.

 4. UWAGA NA DZIKIE ZWIERZĘTA

  W okresie jesiennym dzikie zwierzęta zwiększają swoją aktywność, co skutkuje ich częstym przemieszczaniem. W tym też czasie dochodzi do większej liczby kolizji z udziałem zwierząt. Dzisiaj około godziny 7:30 na drodze wojewódzkiej 671 w pobliżu miejscowości Knyszyn, na drogę przed jadący samochód osobowy wbiegło stado saren. Policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informującej o tego typu zagrożeniach.

 5. "Bezpieczny przejazd" - wspólne działania monieckich policjantów z SOK

  Monieccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzą cyklicznie działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Ich celem jest informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach oraz ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W ramach akcji policjanci, wspólnie z sokistami, prowadzą kontrole w rejonach przejazdów kolejowych.

 6. Podsumowanie działań „Bezpieczna droga do szkoły 2018”

  Policyjne działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2018" zostały zakończone. Mundurowi łącznie przeprowadzili około 76 spotkań z 1768 przedszkolakami i uczniami klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu monieckiego. W czasie spotkań przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego.