NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

Data publikacji 14.01.2021

Zima to najtrudniejszy okres dla osób samotnych, bezdomnych, czy też nieporadnych życiowo. Szczególnie teraz, przed zbliżającą się do nas falą mrozów monieccy policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Apelujemy o zwrócenie uwagi również na osoby samotne i nieporadne życiowo znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie.

Duży spadek temperatury i zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Teraz  kiedy zbliża się do nas fala mrozów szczególnej uwagi wymagają osoby samotne, bezdomne, czy też nadużywające alkoholu. Monieccy policjanci każdego dnia, sprawdzają miejsca pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. Dzielnicowi odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Warto odwiedzić znajomego, czy sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję dodatkowo poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach codziennych służb policjantów.

  • światła radiowozu z napisem Policja, w tle policjant idący w stronę budynku
  • policjant wchodzi do budynku
  • policjant w trakcie kontroli miejsc osób narażonych na wychłodzenie