Spotkania z monieckimi policjantami i nie tylko… - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Spotkania z monieckimi policjantami i nie tylko…

Data publikacji 12.01.2021

Zagrożenia i niebezpieczeństwa w sieci, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w rozwiązywaniu problemów rówieśniczych, zapobieganie uzależnieniom od Internetu i mediów społecznościowych oraz prawa autorskie to tematy, które zostaną omówione podczas cyklu czterech spotkań online zorganizowanych przez moniecką profilaktyk.

Policjanci zawsze chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, spotkania „twarzą w twarz” nie są dziś możliwe. Dlatego moniecka profilaktyk zorganizowała cztery spotkania online w ramach działań E-ZIMOWISKO, w których uczestniczą dzieci i młodzież z powiatu monieckiego. W ramach spotkań omówione zostaną zagrożenia i niebezpieczeństwa w sieci, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w rozwiązywaniu problemów rówieśniczych, zapobieganie uzależnieniom od Internetu i mediów społecznościowych oraz prawa autorskie. 

Dzisiaj odbyło się pierwsze z czterech spotkań. W jego trakcie policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach bezpiecznego krzystania z Internetu. Zwróciła także najmłodszym uwagę na zagrożenia, na które są narażeni użytkownicy portali społecznościowych, a także czatów i komunikatorów. Policjantka przestrzegała dzieci przed pochopnym publikowaniem w sieci swojego wizerunku.

Kolejne spotkanie już jutro o godzinie 10:30. Pani Milena Kucharczyk - mediator z Ośrodka "Kształciciel" Centrum Animacji i Szkoleń w Radziach, będzie mówić o rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych w rozwiązywaniu problemów rówieśniczych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.