Bezpiecznie nad wodą… - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie nad wodą…

Podlascy policjanci spotkali z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi wypoczywającymi na plaży w Goniądzu. Wszystko po to, by porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla tego okresu.

W piątek, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mońkach oraz Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach, przeprowadzili spotkanie z dziećmi i młodzieżą a także osobami dorosłymi na plaży w Goniądzu.  Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego #niezaWODNYratownik, który wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mundurowi rozmawiali o bezpiecznym zachowywaniu się nad wodą a strażacy omówili podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Była to również doskonała okazja, aby zwrócić najmłodszym uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego, wakacyjnego wypoczynku.  Ogromną atrakcją okazał się pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych. Mundurowi opowiedzieli również słuchaczom o zasadach bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w quizie edukacyjnym na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.  

Tego typu spotkania odbywają się na terenie całego województwa przez okres wakacyjny.

  • pokaz umiejętności psów służbowych
  • pies atakuje pozoranta
  • policjant z patrolu wodnego przeprowadza pogadankę
  • policjantka przeprowadza quiz
  • strażak demonstruje udzielanie pierwszej pomocy
  • uczestnik spotkania ćwiczy udzielanie pierwszej pomocy