PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU MONIECKIEGO - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU MONIECKIEGO

Data publikacji 30.06.2020

W miniony weekend policjanci z monieckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu, czwarty przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

W miniony weekend, policjanci z monieckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w piątek, około godziny 9. Policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy w miejscowości Downary Plac, na drodze krajowej nr 65. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h w obszarze zabudowanym. 64-latek został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy.

Kolejna trójka to nietrzeźwi kierowcy. Pierwszy wpadł w ręce mundurowych w sobotę, około godziny 11. Policjanci na ulicy Białostockiej w Mońkach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Okazało się, że 36-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dwaj kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w niedzielę. Pierwszy z nich kierował motocyklem mając prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Rekordzistą okazał się 34- letni kierowca audi. O tym, że prowadzi on samochód będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu powiadomił policjantów jeden z uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi tuż pod ... komendą. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przywiózł na "dozór" kolegę, który również był nietrzeźwy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.